istec Sosyal Etkinlikler
istec mezunu gençler genel kültürü, aristokrat duruşu ile hem kendilerini yurt içinde hem de ülkemizi yurt dışında layıkıyla temsil edecek bilgi ve donanıma sahip olmalıdır. Gezdiği bir yerin tarihini coğrafi özelliklerini ve güzelliklerini bilmesi ve çevresindekilere anlatmasıyla toplumda saygınlığını artıracak dolayısıyla özgüveni ve genel kültürü yüksek bireyler olarak rol model popüler saygın kişiler olacaktır.
Bu kapsamda aşağıda sıraladığımız geziler planlanmaktadır
Tarihi, Bilimsel ve Teknik Geziler
Çanakkale Tarihi Gezisi, Tatarlı Höyük, Alaca Höyük, Göbeklitepe, Anavarza Kalesi, Nemrut Dağı gibi Anadolu tarihine ışık tutan ve milli bilinci oluşturan tarihi ve arkeolojik geziler anlaşmalı tur firmalarıyla uygun koşullarda planlanma dahilindedir. Yurt dışında Mısır Piramitleri, Almanya Soykırım Müzesi, Avusturya Doğal Tarih Müzesi planlamaktadır.

Bilimsel gezilerimize İl Bilim merkezleri; Koç Bilim Müzesi, Tubitak Ulusal Gözlem Evi gibi yurt içi bilimsel gezilerle; NASA, Silikon Vadisi, CERN gibi merkezlere bilimsel ve teknik geziler ayarlanacaktır. Anlaşmalı paydaşlarımızdan olan kurum ve kuruluşlardan maden şirketleri olanların madenlerine,elektrik üreten şirketlerin HES,GES,RES,JES santralleri ile Akkuyu Nükleer Santrallerine ve üretim yapan fabrika ve atölyelere teknik geziler düzenlenecektir.

Doğa, Coğrafya, Sanatsal ve Kültürel Etkileşim Gezileri
Doğasıyla cennet ülkemizin yaylalarına (Ayder, Hemşin, İspir…) ,ovalarına (Iğdır Ovası, Harran Ovası…), dağlarına (Erciyes, Ağrı Dağı…) sönmüş volkanlarına (Süphan Dağı, Hasandağı…), ormanlarına (Abant, Sarıkamış…), göllerine (Van Gölü, Tuz Gölü), nehirlerine (Kızılırmak. Çoruh), vadilerine (Ihlara Vadisi, Peribacaları…), kanyonlarına (Göynük, Köprülü Kanyon), şelalelerine (düden, tortum…) geziler düzenleyerek öğrencilerimizin hem genel görmüşlük seviyelerini artıracağız hem de doğayı korumalarına vesile olunacaktır. Adana il tiyatromuz, Adana sinema müzemiz resim sergilerine katılımlar gerçekleştirerek sanatsal bakış açımızı genişleteceğiz.