istec Tasarım & Yazılım

istec Tasarım

Günümüz dijital çağı bilgisayar ve yazılım mühendisliğini en önemli mesleklerden biri olarak belirlemiştir. Bunu önemseyen İSTEC algoritmaya giriş ve mentörler eşliğinde seçeceği en az iki yazılım öğrenmeyi şart koşmaktadır. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen gençlerle uzman yazılımcı bir mentör eşliğinde kurulmuş olan SoftTeam grubunu katılım sağlayabileceklerdir. Yapacakları programlardan başarı vaat edenlerin geliştirilmelerine melek yatırımcılardan yada Tübitak gibi proje programlarından destek bulunabilecektir.

İstec Teknoloji
  • istec’te Algoritma ve Popüler Yazılım Eğitimleri
   istec’te mecburi olarak temel Algoritma, C++, Arduino tabanlı robotik kodlama ve proje üretme; Web Tasarım gibi dersler yanında seçmeli olarak, Android; Pyton; JAVA , HTML5 vs popüler programlama dillerinden öğrenebilmelerine olanak tanıyoruz “C,C++,C#,Visual Basic;Java,Javascript;Pyton; Fortran; Pascal, Ruby, Perl” eğitimleri alınabilecek popüler programlardır.

   istec’te Mobil Uygulama Yazılımı (Android-IOS) Eğitimleri
   istec’te Mobil Uygulama Yazılımı (Android-IOS) Eğitimleri kapsamında istemeleri halinde AppInventor ile Mobil Uygulama Hazırlanması, Swift, Objective C ve diğer popüler yazılım programlarından öğrenebilecek ve özellikle akıllı cep telefonlarına uygulama geliştirebileceklerdir.

  • Sensörler yardımı ile ortamı algılayabilen ve algıladığı durumu yorumlayıp karar veren aygıtlara robot denir. Robotik ise elektronik devreler yardımı ile kodlama dilleri kullanılarak ihtiyaç duyulan yönde komut verme işlemidir. Makine kontrol sistemi, bilgisayar gibi birçok alanda hayatımızın kolaylaştırmakta olanak sağlamaktadır. Teknolojinin sürekli gelişmesi ile birlikte yenilikçi ve üretim odaklı teknolojilere de aynı oranda ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacın farkındalığında olan ülkeler eğitim sistemlerine erken yaşta çocuklara yönelik kodlama ve robotik eğitimlere yer açmaktadırlar.

   istec’te Robotikte Uzman bir mentör eşliğinde istekli öğrencilerden kurulan RoboTeam grubuyla ; mBot, Micro:bit, Makey Makey, Scratch, Matatalab,Scratch, mBlock, gibi robotik kodlama setlerinden ve sistemlerinden ilgili olanın eğitimi verilip, Ayrıca robot cihazlar tasarlayıp projeler üretilebilecektir.

  • İSTEC’te Adobe Photoshop, Illustrator Corel Draw gibi grafik tasarım ve video montaj programları,HTML5, Asp.net; PHP gibi web tasarım programları yanında grafik tasarım ve video montaj programları seçmeli olarak öğretilebilmektedir.

  • Deneyimli bir webmaster mentörlüğünde e-tradeTeam grubu kurulur. Bu grupta dijital çağın olmazsa olmazı dijital e-ticaret esasları ve kurulabilecek bir start-upun sosyal medya yöneticiliği öğretilmektedir.


istec Tasarım