EĞİTİM VE ÖĞRETİM MODELİMİZ

LABORATUVAR DERSLİK SİSTEMİ

"HER DERS BİR DENEY HER DENEY BİR DENEYİM" Derslerimizi laboratuvar ortamında uygulamalı olarak yaparak, bilgilerin kalıcılığını sağlamak, böylelikle öğrencilerimizi hem YKS'ye hem de hayata hazırlamak.

PROJE EĞİTİMİ

A TAKIMI ekiple geleceği şekillendiren, ulusal ve uluslararası projelerle öğrencilerimizi hazırlamak.

KARİYER VE MESLEK EĞİTİMİ

Öğrencilerimize 9. sınıftan itibaren uzmanlarca mesleklerin tanıtılması ve meslekleri yerinde inceleme imkânı vererek doğru tercih yapmalarını sağlamak.

HAYATA HAZIRLAYAN OKUL MODELİ

"TÜRKİYENİN İLK MÜHENDİSLİK LİSESİ" Lise eğitiminde proje odaklı yabancı dil eğitim ağırlık anlayışıyla Fen, Matematik, Teknoloji, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendislikle ilgili temel bilgilerin de yer aldığı programın bir bütün olarak kavratıldığı eğitim anlayışını hayata geçiriyoruz.

ETKİLİ VE KAPSAMLI ÖLÇME DEĞERLENDİRME & REHBERLİK

HER ZEKA GELİŞTİRİLEBİLİR ÖNEMLİ OLAN İSTEC VE ŞEVKTİR Psikolojik Danışma ve Rehberlik çalışmalarımızla en temel hedeflerimizden biri, her öğrencimizin potansiyelini gerçeğe dönüştürmesine ve 21. yüzyılın donanımlı bir bireyi olarak hayata hazırlanmasına destek olmaktır.
Rehberlik servisimizin hayata geçireceği mentorluk sistemiyle, her öğrencimizin akademik ve sosyal takibi etkin ve sürekli olarak yapılıp sonuç odaklı olacaktır.

OKUL & AİLE İŞBİRLİĞİ

DURMA YOLA ÇIK İSTEC'LE YOLUN AÇIK Okul ve Ailenin üzerlerine düşen rolleri en ideal şekilde gerçekleştirmek için ailenin eğitim süreçlerine katılımını ve güven esasına dayalı güçlü bir iş birliğini çok önemsiyoruz. Bu amaçla velilerimize yönelik onlarda farkındalık oluşturmak, bilgi ve farklı bakış açıları edinmelerine katkı sağlamak için öğrencilerimizin akademik, bireysel eğitim ve gelişimlerine dair aile okulu çalışmaları ve seminerler düzenlenir.

ÜNİVERSİTEYE TAM HAZIRLIK YKS PROGRAMI

GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRENLERİN BAŞLANGIÇ NOKTASI Müfredata ek olarak tüm sınıf öğrencilerimizi kapsayan, Üniversiteye Tam Hazırlık YKS Programı uygulanır. Bu sistemde temel amacımız, her öğrencimizin sınava yönelik tüm ihtiyaçlarını okul ortamında karşılamak, test tekniği ve akademik başarısını artırmak, mutlu olacağı istediği bölümü kazanmasını sağlamaktır.